Készségfejlesztés a telefon nyomkodásáért

Az egyik barátnőm nemrég egy rendkívül érdekes történetet mesélt. Az egyik gyereke abba korba lépett, hogy megvették neki első mobiltelefonját. Kicsit csodálkoztam a dolgon, mert a gyerekük csak 6 éves volt, én a sajátjaimnak jó pár évvel később szereztem be az első készüléket. Abból a szempontból értettem a döntést, hogy a fiuk már 6 évesen megkezdte az általános iskolát, kicsit hamarabb, mint az általában lenni szokott. És hát nyilván jól jön egy telefon, ha a gyerekeink már nem ovisok, és aggódunk értük, hogy minden rendben megy-e a suliban, időben hazaértek-e, nem tévedtek-e el, és még sorolhatnám.

A barátnőmék fia nagyon örült az ajándéknak, és büszkén tette be a telefont a táskájába az iskola első napján. Ám fokozatosan olyan problémával szembesült, amire talán senki nem számított: nehezen tudott bánni a telefonjával, ugyanis finommotorikai képességei elmaradása miatt még a készülék nyomkodása sem ment könnyen neki. A barátnőm elmesélte, hogy hogyan segítettek rajta: a Mosolykulcs Fejlesztőház szolgáltatásait vették igénybe.

Kíváncsiságból én is felmentem a szervezet weboldalára. Elámultam, mennyire sokféle szolgáltatást kínálnak, például elérhető náluk baba mama torna budapest térségében. A baba-mama foglalkozások célja, hogy lehetőséget biztosítsanak a kismamáknak és babáiknak közös élmények átélésére, amelyek nemcsak a baba testi, hanem lelki fejlődését is támogatják. A foglalkozásokon a szülők aktívan részt vesznek a gyakorlatokban, ami erősíti a szülő-gyermek kapcsolatot és segíti a baba mozgásfejlődését. A korai fejlesztés különösen fontos, mivel az első évek alapvetően befolyásolják a gyermek későbbi képességeit. A fejlesztés során a gyermekek játékos formában, az életkoruknak megfelelő módszerekkel kapják meg a szükséges támogatást, hogy mozgáskoordinációjuk, egyensúlyérzékük és beszédfejlődésük megfelelő ütemben haladjon. A foglalkozásokban a kognitív, motoros és szociális készségek fejlesztésére helyezik a hangsúlyt, a szülők aktív részvétele pedig lehetővé teszi számukra, hogy jobban megértsék gyermekük igényeit. A baba-mama torna budapest környékén, a TSMT csoportos foglalkozások és a komplex konduktív fejlesztés mind olyan lehetőségeket kínálnak, amelyek segítik a gyermekek fejlődését a különböző területeken. A foglalkozások során a gyerekek énekkel, mondókákkal és mozgásfejlesztő eszközökkel élvezhetik a játékos tanulást, miközben a szülők is magabiztosabbá válnak szülői szerepükben.

A budapesti baba mama torna mellett a Mosolykulcs Fejlesztőház TMST tornát is kínál. A TSMT torna, vagyis a Tervezett SzenzoMotoros Tréning célja a gyermekek szenzoros és mozgásos rendszerének fejlesztése, személyre szabott feladatsorok segítségével. A gyakorlatok során a központi idegrendszerre gyakorolt hatás elősegíti a koncentráció, memória, szociális készségek, egyensúly és beszéd fejlődését. A Mosolykulcs Képességfejlesztő Központban a képzett TSMT terapeuták segítségével már néhány hónap alatt jelentős változások érhetők el. A TSMT terápia során alkalmazott feladatsorok a nagy- és finommozgások fejlesztését célozzák, miközben a gyermekek idegrendszere fokozatosan érlelődik. Kiemelt figyelmet kap az elemi mozgásformák újratanítása, mint például a kúszás és mászás, a primitív reflexek leépítése, valamint a magasabb rendű mozgásformák kialakulása. A TSMT torna gyakorlatok nemcsak a mozgásokat, hanem a figyelmet, ritmusérzéket és motoros kreativitást is fejlesztik. A módszert eszközökkel, például labdákkal, gördeszkával és billenőlapokkal alkalmazzák, amelyek segítik a mozgás és érzékelés további javulását.